24 Şubat 2013 Pazar

Limasollu Naci Öğretim Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası


Limasollu Naci Öğretim Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Danışma Ve Sipariş Hattı 
0 212 230 89 09
Limasollu Naci Öğretim Yayınları 
Pangaltı, Ergenekon Cad. 
No:18 Şişli 34380 İstanbul

Tel: (0212) 230 89 09 
Faks: (0212) 230 18 49
Web: www.limasollunaci.com
Mail: info@limasollunaci.com

İrtibat bürosu çalışma saatleri:
Pazartesi - Cuma: 09:00 - 17:00
(Cumartesi ve Pazar kapalıdır)


Tarihçemiz ve hakkımızda
Limasollu Naci Öğretim Yayınları, kurucumuz Sayın Naci Limasollu tarafından 1953 yılında faaliyete başlatıldı.

O zamanlar mektupla öğretim adı verilen sistem, Türkiye için büyük bir yenilikti. Ders üniteleri, fasiküller halinde her hafta öğrencilere postalanıyordu. Amerika ve bazı Avrupa ülkelerinde yaygın olan bu sistemi, o günkü teknik zorluklar içinde gerçekleştirmek ve başarılı olmak büyük bir maceraydı ama, yöntem çok başarılı oldu ve 5-10 aboneyle başlayan mektupla öğretim, birkaç yıl içinde onbinlerce aboneye ulaştı. Yakınlarınıza sorarsanız, şu anda yaşı 40'ın üstünde olan herkes, öğrencilik yıllarında mutlaka kuruluşumuzun mektupla öğretim yayınları ile tanışmıştır.

1954 senesinde, Beyoğlu İstiklal Caddesinde, Türkiye'nin ilk yabancı dil dershanesi, kuruluşumuz tarafından açılmıştır. Bunu ileriki yıllarda, Cihangir ve Şişli'de açılan dershanelerimiz izlemiştir.

1956 yılında kuruluşumuz, yine o zamanki adı İngilizce konuşma kampı olan, yaz okulları faaliyetlerine başladı. Karadeniz Bölgesinin güzellikler içindeki sahil kasabası Abana'da başlayan faaliyetlere, daha sonra Bodrum-Karatoprak (şimdiki ismi ile Turgut Reis), Akbük ve Antalya'da da 1991 yılına kadar devam edildi.  Bugün hemen hemen her il ve ilçede çok çeşitli kuruluşlar tarafından uygulanan bu modelin, Türkiye'deki ilk yaratıcısı ve uygulayıcısı kuruluşumuz olmuştur. Yine şu anda yaşı 40'ın üstünde binlerce kişi, gençlik yıllarında kuruluşumuzun yaz okullarında mutlu anılara sahiptirler.

1973-1991 yılları arasında yaz okulu organizasyonlarımıza İngiltere'deki Kessingland yaz okulu da eklendi.

1991 yılından sonra kuruluşumuz, tüm öğretim faaliyetlerini, yayıncılık alanına toplamıştır.

Bugün adı uzaktan eğitim olarak değişen mektupla öğretim sistemini, günümüz şartlarına göre devamlı geliştiren kuruluşumuz, bugün bu alandaki 58 yıllık tecrübesini, yurtdışında aynı alanda faaliyet gösteren öğretim kurumları ile olan bağlantıları ile güçlendirmekte ve tüm dünyadaki yenilikleri anında Türkiye'ye getirerek öğrencilerimizin hizmetine sunmaktad


Read more: http://www.limasollunaci.com
Benzer Yazılar

Limasollu Naci Öğretim Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
4/ 5
Oleh