24 Şubat 2013 Pazar

LG Destek Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası


LG Destek Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
LG Destek Temsilci
444 6 543

365 gün, 09:00 - 20:00

TERIMLER SÖZLÜĞÜ
AM/FM Radyo [Ses sisteminde]
En sevdiğiniz AM veya FM radyo istasyonlarını ayarlayıp; müziğin, sohbetlerin, haberlerin, sporun ve daha fazlasının keyfini çıkarın.
AM/FM Radyo
En sevdiğiniz AM veya FM radyo istasyonlarını ayarlayıp; müziğin, sohbetlerin, haberlerin, sporun ve daha fazlasının keyfini çıkarın.
ART COOLTM Modeli
Tıpkı güzel bir resim veya sanat eseri gibi tasarlanmış, enerji verimliliği çok yüksek ve ductless (kanalsız) bir klimanın arkasındaki yeni teknoloji, zeki müşterilerce takdir edilecektir.
Arayan Numara (Caller ID)
Gelen çağrı hakkındaki bilgileri mobil telefonun LCD ekranında görüntüleyen bir telefon özelliği.
Akan (Streaming)
Veriler (ses ve video) bir ağ kaynağından transfer edilmekteyken, bir mobil aygıtın bu verilere erişmesini sağlayan bir veri transferi yöntemi.
Ankastre
Mutfağınıza, mekanınıza veya dekorunuza ek yeri belli olmadan uyacak şekilde özel olarak yerleştirilen alet.
Akıllı Telefon
"Akıllı Telefon" (Smart Phone) üç şeye karşılık gelir: E-posta, Internet ve klavye gibi gelişmiş özellikler sunan telefonlar, tam bir işletim sistemi yazılımı çalıştıran telefonlar veya aynı anda her ikisini de gerçekleştiren telefonlar.
Yukarı
B
Banko Derinliğinde
"Dolap derinliğinde" olarak isimlendirilen banko derinliğinde modeller, standart mutfak dolaplarından taşmayacak şekilde tasarlanmış, ankastre kuruluma gerek olmaksızın entegre bir görünüm sağlayan modellerdir.
Buzdolabı/Dondurucu Kombinasyonu
İki kapılı bir konfigürasyonda, en çok kullanılan yiyeceklere kolay erişim için buzdolabı bölümü göz seviyesine yerleştirilmiştir. Dondurucu bölümü, kişinin tercihine göre iki tipte (açılır kapak veya çekmeceli) bulunur.
Boşaltma Fonksiyonu
Başlangıçta çamaşırlarınızın hepsini koymayı unutursanız, bu fonksiyon makinedeki suyu boşaltmanıza imkan verir.
Bas konuş
Cep telefonlarında bulunan ve kullanıcılara bire bir veya bire çok kişiyle tıpkı bir telsiz gibi iletişim kurma kabiliyeti sağlayan bir sistemdir.
BREW
Binary Runtime Environment for Wireless (Kablosuz için İkili Çalışma Zamanı Ortamı), mobil telefonların işletim sisteminden bağımsız olarak oyunlar gibi küçük programları çalıştırmasını sağlayan bir uygulama geliştirme platformudur.
BTU'lar
Bir BTU (British Thermal Unit - İngiliz Isı Ölçme Birimi), klimalara ve ısıtıcılara güç sağlamak için kullanılan enerjinin bir ölçü birimidir. BTU ne kadar fazla olursa klima/ısıtıcı bir odayı o kadar hızlı soğutur veya ısıtır
Bakteri Koruması
LG mikrodalga fırınlar, bakterilerin üremesini engellediği kanıtlanmış bir anti-bakteri kaplamasına sahiptir.
Bant
Özellikle kablosuz iletişim için atanmış frekans grupları.
Bar Tipi Telefon
Bu popüler telefonlar, isimlerini İngilizce çubuk çikolata veya şeker anlamına gelen "candy bar" görünümlü şekillerinden alır. Kolay erişimli düğmeler ve çarpıcı bir ekranbu telefonların popülerliğini artırmıştır.
Bio Fonksiyonu
Bio Fonksiyonu, deterjandaki enzimleri aktifleştirmek ve protein tabanlı lekeleri etkili bir şekilde çıkarmak için programın ilk aşamalarında suyu 4º C sıcaklığa ısıtır.
Buharlı Kurutma Makinesi
LG'nin buharlı kurutma makineleri, bir yandan daha az enerji tüketirken diğer yandan zamandan ve paradan kazanmanızı sağlamak için geliştirilen buhar teknolojisini kullanır.
Buharlı Çamaşır Makinesi [Çamaşır Makinesi, Kurutma Makinesi, Çamaşır/Kurutma Ma
LG'nin buharlı çamaşır makineleri, bir yandan daha az enerji tüketirken diğer yandan zamandan ve paradan kazanmanızı sağlamak için geliştirilen buhar teknolojisini kullanır.
Buharlı Kombo Çamaşır/Kurutma Makinesi
LG, kullanım alanından kazanç sağlayan kombo üründe daha iyi temizlik ve kurutma performansı için yenilikçi buhar teknolojisini kullanır.
Bioshield™
Buzdolabının kapısının kenarlarını çevreleyen izolasyon maddesi, bakterilerin ve küfün büyümesini engelleyerek kapı contasının aşınmasını önleyen anti bakteriyel bir maddeden üretilmiştir.
Biosilver™
Buzdolaplarımızın çoğu, kendilerini bakteri, mantar ve maya oluşumuna karşı koruyan gümüş iyon kaplamaya sahiptir.
Blu-ray
Blu-ray teknolojisine ve en yüksek depolama kapasitesi için ileri düzey sıkıştırma teknolojisine dayanan bu yeni HD DVD formatı, büyük üreticilerin ve film stüdyolarının tümü tarafından desteklenmektedir.
Blu-ray Disk Teknolojisi [Video, Optik Sürücülerde]
Blu-ray teknolojisine ve en yüksek depolama kapasitesi için ileri düzey sıkıştırma teknolojisine dayanan bu yeni HD DVD formatı, büyük üreticilerin ve film stüdyolarının tümü tarafından desteklenmektedir.
Blu-ray [Ev Sineması, DVD ve Blu-ray Sürücülerde]
Blu-ray teknolojisine ve en yüksek depolama kapasitesi için ileri düzey sıkıştırma teknolojisine dayanan Blu-ray oynatıcılar ve sürücüler, modern HD DVD formatını kullanır. Tüm ana üreticiler ve film stüdyoları Blu-ray'i desteklemektedir.
Bluetooth®
Bluetooth özellikli televizyonlar, fotoğrafları Bluetooth özellikli aygıtınızdan kablosuz olarak televizyona aktarmanızı ve bluetooth özellikli kulaklıklarla TV'yi dinlemenizi sağlar.
Bluetooth® [kulaklıklar, telefonlar, dizüstü bilgisayarlarda]
Bluetooth özellikli kulaklıklar, arabada veya herhangi bir yerde elleriniz serbest konuşmanızı sağlar. Bluetooth aynı zamanda kablosuz müzik dinlemenizi, Web'e bağlanmanızı, dosyaları transfer etmenizi ve daha pek çok şeyi yapmanızı sağlar.
Yukarı
C
CDMA
Code Division Multiple Access (Kod Bölmeli Çoklu Erişim) olarak da bilinen CDMA, ABD ve Asya'da kullanılan, benzersiz bir cep telefonu frekans aralığıdır.
Çift Filtre
LG'nin çamaşır kurutma makineleri, giysilerinizin mükemmel şekilde temizlenmesi için giysilerinizden tozu ve tüyleri toplayan iki filtre kullanır.
Çağrı Bekletme
Kullanıcıya gelen bir çağrı olduğunu bildirir ve mevcut konuşmayı veya uygulamayı kesmeden çağrıyı cevaplama, reddetme veya ihmal etme seçeneğini verir.
Çözünürlük [Monitörlerde]
Bir görüntünün barındırdığı ayrıntı miktarına karşılık gelen çözünürlük, dijital görüntülemede piksel cinsinden ifade edilir. Çözünürlük yükseldikçe ayrıntı seviyesi de yükselir.
Çözünürlük [TV'de]
Bir görüntünün barındırdığı ayrıntı miktarına karşılık gelen çözünürlük, dijital görüntülemede piksel cinsinden ifade edilir. Çözünürlük yükseldikçe ayrıntı seviyesi de yükselir.
Çoklu Disk Değiştirici
Sürekli eğlence için bir seferde birden fazla disk yerleştirmenize imkan veren bir DVD veya CD oynatıcı.
Çocuk Kilidi Fonksiyonu
Bu önemli özellik, çocukların makine çalışırken programı değiştirmesini engellemek için makine üzerindeki düğmeleri devre dışı bırakır.
Crease Care(Kırışıklık azaltma) Programı
Yıkama programı tamamlandıktan sonra Crease Care özelliği, tamburu yavaşça döndürerek kırışıklıkları düzeltir ve ütüleme gereksinimini azaltır.
Cupboard Dry (Kurutma Dolabı) Programı
Bu program ütü gerektirmeyen iç çamaşırları gibi normal kumaşları kurutur.
Çift Fırın
Bir tek fırının kullanım kapasitesini ikiye katlayan yüksek performanslı iki fırın. Ziyafetlerin hazırlanması veya aynı anda farklı yemeklerin pişirilmesi için harika bir üründür.
Yukarı
D
Dahili Su Deposu
Bu su sebilinin deposu, akıllı bir uygulamayla buzdolabı kapısının içine yerleştirilmiştir. Bu sayede su, konvansiyonel yan yana buzdolaplarına göre su sebiline daha kısa bir yolla ulaşır. Böylece, içme suyunun daha soğuk elde edilmesini sağlar.
Dondurucunun Alta Monte Edildiği Buzdolabı
İki kapılı bir konfigürasyonda, en çok kullanılan yiyeceklere kolay erişim için buzdolabı bölümü göz seviyesine yerleştirilmiştir. Dondurucu bölümü, kişinin tercihine göre iki tipte (açılır kapak veya çekmeceli) bulunur.
Duvar Kağıdı
Bir cep telefonu ekranında görüntülenen, özelleştirilebilir arka plan.
Dijital Çoklu Sensörler
LG'nin yan yana buzdolapları, dolabın tamamında sabit bir sıcaklık sağlamak üzere dahili sıcaklıktaki küçük değişiklikleri bile algılayabilen ve kontrolleri otomatik olarak ayarlayan birkaç sensöre sahiptir.
Dijital Ayarlayıcı
Havadan, uydulardan ve kablolardan gelen sinyalleri TV'nizde görüntülenmek üzere dönüştürürerek aktarır.
Dahili Sürücü
Dahili optik sürücüler dijital verileri diskten okuyabilir (oynatabilir) ve diske yazabilir. Harici sürücülerin aksine, PC kasanızın içine yerleştirilirlerek PC'nize bir kablo aracılığıyla bağlanırlar.
Devirsiz Program
Devirsiz (No-Spin) programda, yıkama programı bittikten sonra makine suyu boşaltır ama döndürerek sıkmaz. Bu sayede kırışıklıklar engellenir ve giysileriniz korunur.
Dokunmatik Ekran
Dokunmatik ekran teknolojisi, sadece parmaklarınızın ucuyla dokunarak numaraları ve düğmeleri etkinleştirmenizi sağlar. Ayrıca yine bu teknoloji menüler, listeler ve resimler içinde ekrana dokunarak gezinmenizi sağlar.
Durula/Bekle Fonksiyonu
Bu akıllı Durula/Bekle (Rinse/Hold) özelliği, çamaşırlarınızı siz geri dönene kadar sıkma programından önceki haliyle bekletmenizi sağlar. Böylece oluşabilecek kırışıklıklar için endişelenmenize gerek kalmaz.
Yukarı
E
EDGE
Bazı cep telefonlarına yerleştirilen, kullanıcıların multimedyaya ve diğer geniş bant uygulamalarına mevcut hıza göre üç kat hızlı erişmelerini sağlayan bir teknolojidir. EDGE: Enhanced Data for GSM Evolution (GSM Gelişimi için Geliştirilmiş Veri Hızı)
ESN
Bir Electronic Serial Number (Elektronik Seri Numarası) bir cep telefonunu aktive etmek için kullanılan, yalnız tek telefonda geçerli olan 32-bit kimlik numarasıdır.
Erteleme Fonksiyonu
Bu yararlı özellik, bir programı 3 ila 19 saat sonra bitecek şekilde ayarlamanızı sağlayarak büyük bir kolaylık sunar.
Ekstra Durulama Fonksiyonu
Ekstra Durulama (Rinse Plus) fonksiyonu, tüm deterjanın giderilmesini sağlamak için çamaşırlarınızın durulanma süresini uzatır.
EVDO
Evolution Data Only (Sadece Gelişmiş Veriler) olarak da bilinen EVDO, bazı cep telefonlarının (CDMA ağlarını kullanan cep telefonları gibi) kablosuz verileri aktarmak için kullandığı yoldur.
Energy Saving Recommended (Önerilen Enerji Tasarrufu)
Energy Saving Trust®’ın enerji verimliliği şemasıdır. Sadece enerji verimliliğindeki katı kriterleri karşılayan ürünler bu logoyu taşıyabilir.
Energy Saving Recommended [Klimalarda]
Energy Saving Trust®’ın enerji verimliliği şemasıdır. Sadece enerji verimliliğindeki katı kriterleri karşılayan ürünler bu logoyu taşıyabilir.
Ev Sineması Sistemi
Bir DVD oynatıcı, dijital alıcı, 5.1 kombo hoparlör ve AM/FM radyo içeren güçlü bir entegre eğlence sistemiyle oturma odanızı bir ev sinemasına dönüştürün.
Ekstra Kurutma Programı
Bu program, havlular gibi ütü gerektirmeyen kalın veya kapitone kumaşlar için kullanılan bir programdır.
Elde Yıkama Programı
Elde yıkama, özellikle "sadece elde yıkanan" olarak sınıflandırılan kumaşlar için oluşturulmuş hassas bir yıkama programıdır.
Ekran Boyutu sınıfı [Monitörlerde]
HDTV'ler ve bilgisayar monitörleri için ekran boyutu, iç köşelerden diyagonal olarak ölçülür. Ölçüm kasayı içermez.
Ekran Boyutu Sınıfı Ölçüleri [Televizyonda]
HDTV'ler ve bilgisayar monitörleri için ekran boyutu, iç köşelerden diyagonal olarak ölçülür. Ölçüm kasayı içermez.
Yukarı
F
Favorite Course (Favori Program) Fonksiyonu
Favori kurutma programınızı ezberleyerek aynı programı sadece bir tek düğmeye basarak etkinleştirebilmenizi sağlar.
4 Kapılı Buzdolabı
3 kapılı bir buzdolabının kullanım kolaylığı ve verimliliği üzerine inşa edilen 4 Kapılı Buzdolabı, ikiye ayrılmış dondurucusuyla en iyi düzeni ve kolay erişimi sağlar.
Fazla Kurutma Programı
Havlular gibi ütü gerektirmeyen kalın veya kapitone kumaşlar için kullanılan bir programdır.
FM Vericisi
Bir FM vericisi, diğer bir mobil aygıt üzerinden canlı FM radyoya erişim sağlar.
Filtre Temizliği Göstergesi
Bu yararlı gösterge, filtre dolduğunda ve temizlenmesi gerektiğinde yanar.
Filtre Temizliği Göstergesi
En popüler tasarımlarımızdan biri olan bu telefonlarda, çağrıyı yanıtlamak veya metin mesajı yazmak için telefonun kapağı çevrilerek açılır ve çağrıyı sonlandırmak için yine çevrilerek kapatılır.
Fransız Kapılı Buzdolabı
Fransız kapılı (merkezden iki yana açılan çift kapılı) buzdolapları, kapılar için çok fazla zemin alanı gerektirmediklerinden, her boyda mutfak için mükemmeldir. Dondurucu çekmecesi buzdolabı bölümünün altına monte edilerek donmuş gıdalara kolay erişim sağlanmıştır.
Frekans
Bir cep telefonunun Hertz cinsinden ölçülen frekansı, belirli bir zaman aralığında periyodik bir fonksiyonun veya vibrasyonun tekrarlanma sayısıdır.
Yukarı
G
Gelişmiş Ekran
Sizi programın ilerleyişi ve kalan zaman hakkında bilgilendirirken, talimatları ve sistem durumunu gösteren büyük bir LCD ekran.
GPS
Global Positioning (Global Konumlandırma) veya GPS, kullanıcıların yönelimi hesaplayan bir alıcı aracılığıyla göreli konumlarını belirlemelerini sağlayan bir navigasyon aracıdır. GPS acil durumlarda kullanıcının konumunun belirlenmesine de yardımcı olur ve genellikle diğer uygulamaların içinde kullanılır.
GSM
Global System for Mobile Communications (Mobil İletişim İçin Global Sistem), dünya genelinde mobil iletişim için en yaygın kullanılan teknoloji standardıdır ve abonelerin dünyanın çoğu yerinde telefonlarını kullanmalarına imkan verir.
Gerçek Çözünürlük (Native Resolution)
Projektörler ve düz panelli ekranlar, çözünürlükleri üzerinde belirli kısıtlamalara sahiptir. Bu yüzden sadece "gerçek" (native) ayarı optimum görüntü kalitesini verecektir. Diğer çözünürlükler de gösterilebilmesine karşın, gerçek çözünürlük daima en iyi görüntü kalitesini sunacaktır.
Gerçek Sinema
Gerçek Sinema (Real Cinema) özelliğiyle yüksek çözünürlüklü filmler, orijinalde çekildikleri hız olan saniyede 24 kare hızla oynatılır. Böylece ev sineması sisteminiz gerçek sinemaya bir adım daha yaklaşır.
Yukarı
H
Hassas Program
Bu önemli program, sıcağa karşı duyarlı sentetik kumaşları hassas şekilde kurutur.
HAC
Bir cep telefonunun işitme cihazı uyumlu (Hearing Aid Compatible) olduğunu gösterir.
Harici Sürücü
Dijital verileri diskten okuyan (oynatan) ve diske yazan harici optik sürücüler. Bunlar taşınabilen, bir kabloyla PC'nize kolayca bağlanabilen ve PC'nizin içine yerleştirilen dahili sürücülerin aksine güç kaynağı gerektirmeyen ürünlerdir.
HD DVD
Verilerin ve yüksek çözünürlüklü videoların depolanması için kullanılan yüksek yoğunluklu optik disk formatı.
HD TV
High-Definition (Yüksek Çözünürlüklü) Televizyon (HDTV), geleneksel analog TV'lerden çok daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olan dijital bir TV'dir. Yakın geleceğe kadar tüm TV'ler dijitale değiştirilecektir. Dijital TV hakkında daha fazla bilgi Digital UK'de bulunabilir.
HDMI
High-Definition Multimedia Interface (HDMI), HD DVD oynatıcı, ev sinema sistemi veya LCD TV gibi ses/video kaynakları arasında, bir tek dijital kablo üzerinden bir arayüz sağlayan USB benzeri bir bağlantı standardıdır.
HDMI-Ready
High-Definition Multimedia Interface (HDMI), yüksek çözünürlükte (kalitede) dijital ses ve video sinyallerini aktarabilen USB benzeri bir bağlantı standardıdır.
HDTV [TV, Videoda]
High-Definition (Yüksek Çözünürlüklü) Televizyon (HDTV), geleneksel analog TV'lerden çok daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olan dijital bir TV'dir. Yakın geleceğe kadar tüm TV'ler dijitale değiştirilecektir. Dijital TV hakkında daha fazla bilgi Digital UK'de bulunabilir.
HSCSD
High Speed Circuit Switched Data (Yüksek Hızlı Devre Anahtarlı Veri) olarak da bilinen bu yazılım, veri transferini hızlandıran “bundling” (gruplandırma) sürecini etkinleştirir.
HSDPA
High-Speed Download Packet Access (Yüksek Hızlı İndirme Paketi Erişimi) olarak da bilinen bu 3. nesil mobil özelliği, kullanıcılara multimedya uygulamaları için daha yüksek veri transferi hızları sağlar.
Halojen Pişirme
LG’nin SolarCube Işıklı Fırınları, yemeğin hem dışını hem de yüzeyin içine işleyerek yemeğin içini mükemmel şekilde pişiren güçlü halojen ışıkları kullanır. Bu eşsiz pişirme yöntemi, oldukça hızlı olmasının yanında yemekleri sulu ve yumuşak tutar.
Hafif Kurutma Programı
Bu program sadece hafif ütü gerektiren kumaşlar içindir.
Hızlı 30 Programı
Bu program yıkamayı sadece 30 dakikada tamamlar. Spor kıyafetleri gibi, sıkça yıkanması gereken ve normal yıkamada sık yıkandığında zarar görebilecek çamaşırlar için tasarlanmıştır.
Hoparlörlü Telefon
Bir mikrofon ve hoparlör, araba kullanırken veya başka işlerle uğraşırken elleriniz serbest sohbet etmenizi sağlayan harika özelliklerdir.
Yukarı
I
Izgarada Pişirme
Yiyeceklerin içini sulu ve yumuşak tutarak harika bir hızlı pişirme sağlar.
IM
Instant Messaging (Anında Mesajlaşma) olarak da bilinen bu iletişim aracı, kullanıcıların cep telefonunun ekranı üzerinden yazılan mesajlarla süreğen bir sohbet gerçekleştirmelerini sağlar.
IMAP4
Message Access Protocol 4 (Mesaj Erişim Protokolü 4) olarak da bilinen bu teknoloji, kullanıcıların cep telefonlarının tarayıcısı üzerinden e-posta mesajlarını almalarını ve göndermelerini sağlar.
İstiflenebilir
Alandan tasarruf etmek için çamaşır makineleri ve kurutma makineleri üst üste yerleştirilebilir.
İndüksiyon Isıtma
Elektromanyetik enerji üreterek enerjiden tasarruf eden ve rakipsiz hızda ısıtan ocak üstü teknoloji.
Iron Dry (Ütü için Kurutma) Programı
Bu program, ütü gerektiren kumaşları kurutur.
iPod®-Ready [Ev Sinemasında]
iPod'unuza kolayca bağlanacak ve müziğinizi yüksek kaliteli harici hoparlörlerle çalacak şekilde tasarlanmıştır.
iPod®-Ready [Ses sisteminde]
iPod'unuza kolayca bağlanacak ve müziğinizi yüksek kaliteli harici hoparlörlerle çalacak şekilde tasarlanmıştır.
Yukarı
J
Java
Sun Microsystems tarafından geliştirilmiş bir programlama dilidir. Java, kullanıcılara çevrimdışı kullanılmak üzere bağımsız uygulamaları indirme becerisini kazandıran lider bir mobil platformdur.
Jet Soğutma
Daha hızlı dondurma işlemi için dondurucu bölmelerinden birine doğrudan soğuk hava pompalanır. Bu süreç, nemi ve besinleri yiyeceklerin içinde hapseder ve bu sayede yiyeceklerin tazeliklerini daha uzun süre korumalarını sağlar.
Yukarı
K
Kablosuz Hoparlörler
Hoparlör kablolarını ortadan kaldırır. Böylece hoparlörlerin yerleştirilmesinde daha fazla özgürlük ve esneklik sunar.
Kırışıklığı Önleme Fonksiyonu
Kırışıklığı Önleme modu, program bittikten hemen sonra çamaşırlar boşaltılmadığında meydana gelen kırışıklıkları engeller
Kapasite
Nem alıcının kapasitesi 24 saatteki pint (0,473 lt) cinsinden ölçülür. Bunu belirleyen iki faktör vardır: Nemi alınacak alanın büyüklüğü ve nem alma işleminden önce alanın sahip olduğu koşullar.
Kayıt Sıklığı
Dijital bir TV kaydedicisi, sabit disk sürücüsünün boyutu ne kadar büyük olursa, favori programlarınızı (daha eski kayıtlarınızın silinmesine gerek olmaksızın) o kadar sık kaydedebilir ve depolayabilir.
Köprü Aksesuarı
Ocağın üç ısıtma alanını birleştirerek ızgaraların ve büyük tavaların kullanımını kolaylaştıran, bir ocak üstü aksesuarı.
Kompakt Sinema Sistemi
Ofisler veya küçük odalar için yüksek performanslı müzik ve video eğlence sistemini içeren, hepsi bir arada kompakt bir set.
Kayan Kapaklı Telefon
Kayan kapaklı telefonlar, klavyeye kolay erişim için kayarak açılan veya klavyenin korunması için kayarak kapanan iki parçadan meydana gelir.
Konveksiyon Isıtma
Konveksiyon fırınlar, sıcak havanın sirkülasyonunu sağlayan dahili fanlarla daha muntazam bir sıcaklık oluşturur. Konveksiyon ısıtma, yiyecekleri daha hızlı ve daha eşit şekilde pişirerek standart fırınlara göre daha iyi sonuçlar verir.
Yukarı
L
LCD
LCD veya Liquid Crystal Display (Sıvı Kristal Ekran) düz bir görüntüleme ekranıdır.
LCD TV
LCD'ler arkadan aydınlatmalı panellerle ışıklandırılır. LCD TV'ler, ışık seviyelerinin kontrol edilemediği odalar için idealdir.
LED
LED'ler, pek çok cep telefonunda bulunan küçük ışıklardır.
LG SimpLink™
SimpLink, LG'nin bağlanabilirlik teknolojisidir. LG ürünlerinin bir HDMI kablosu üzerinden uyumlu herhangi bir LG aygıtıyla kolayca iletişim kurmasını sağlar.
LightScribe™
LightScribe’ın kullanışlı ve düşük maliyetli lazer baskı teknolojisi, serigrafi kalitesindeki etiketleri doğrudan disklerinize yazar.
Lilon (Lityum İyon) Pil
Mobil aygıtların çoğunda kullanılan hafif ve şarj edilebilir pil.
Yukarı
M
MEID
Mobile Equipment Identifier (Mobil Cihaz Tanımlayıcı), CDMA mobil aygıtların üzerinde bulunan ve yetkilendirme amacıyla kullanılan, yalnızca tek aygıtta geçerli olan kimlik numarasıdır.
MMS
Multimedia Messaging Service (Multimedya Mesajlaşma Servisi) olarak da bilinen bu sistem, kullanıcıların mobil aygıtlarıyla metin, görüntü, video ve ses gönderip almalarını sağlar.
MP3
MP3'ler, cep telefonlarının çoğu tarafından desteklenen dijital ses dosyalarıdır.
Machine Iron Kurutma Programı
Machine Iron Kurutma Programı Bu program, yatak ve masa örtüleri gibi ütülenmesi gereken kalın kumaşları etkili şekilde kurutur.
Magic Crisper (Sihirli Sebzelik)
Bu yenilikçi özellik, yiyecekleri daha uzun süre taze tutmak için buzdolabının içindeki yoğunlaşmayı ortadan kaldıracak şekilde tasarlanmıştır.
Megapiksel
Bir megapiksel bir milyon pikseli temsil eder. Dijital bir kameranın görüntü algılama kabiliyetini tanımlamak için kullanılan bir ölçü birimidir. Bir kamera ne kadar çok megapiksele sahip olursa, üretebileceği dijital görüntü de o kadar iyi olur.
Miracle Zone (Mucize Bölgesi)
Bu kullanışlı özellik, depoladığınız yiyeceklerin türüne göre buzdolabının bölmelerinden birinde farklı sıcaklık seçmenize imkan verir.
Mobil E-posta
Mobil E-posta, kullanıcıların bir Web postası hesabı veya diğer bir uygulama aracılığıyla e-postalarını kontrol etmelerini sağlayan bir cep telefonu özelliğidir.
Mobil İşletim Sistemi
Mobil aygıtınızda bulunan işletim sistemidir. Mobil aygıtınızın hangi tipte ve versiyonda uygulamaları destekleyeceğini belirler.
Mobil Radyo
Cep telefonunda bulunan ve çeşitli akan müzik, spor, sohbet vs. radyo kanallarınının dinlenmesini sağlayan uydu radyosu veya dijital radyodur.
Multi Split Sistemler
Yüksek enerji verimliliğine sahip olan bu klimalar/ısıtıcılar, ayrı ayrı hassas sıcaklık kontrolü için ayrı odalara monte edilen iki veya üç iç üniteyi çalıştırır.
Yukarı
N
Nano-Silver Teknolojili Bio-Tank
Bu toz haznesi, içinde bakterilerin ve mantarların oluşmasını engellemek üzere küçük gümüş parçacıklarını kullanır. Böylece LG elektrik süpürgenizin içi de evinizin havası kadar temiz olur.
Yukarı
O
Ön Yıkama Programı
Bu program, özelikle kirli çamaşırlar için daha uzun bir yıkama programı sağlar.
Yukarı
P
Polifonik Melodi
Bir çağrının geldiğini bildiren polifonik melodiler, standart monofonik seslere göre çok daha karmaşık ve eğlenceli melodiler sunarlar.
Portatif Model
Portatif klimalar hem ev uygulamaları hem de küçük ticari uygulamalar için çok yönlülük ve enerji verimliliği sunar.
Pencere Modeli
Şık ve enerji verimli, tek üniteli pencere modeli klimalarımız, bir odanın tamamını veya bir bölümünü soğutmak üzere bir evin veya katın penceresine yerleştirilecek şekilde tasarlanmıştır.
PCS
PC Sync veya PC Suite, kullanıcıların telefonlarında depolanan verileri (kaydedilen numaralar, takvimler ve mesajlar gibi) uyumlu bir PC ile senkronize etmelerini sağlayan yazılımdır.
POP3
POP3 Post Office Protocol version 3 (Postane Protokolü versiyon 3) ifadesinin bir kısaltması olan POP3, kullanıcıların bir mobil aygıt üzerinden e-postalara erişimini sağlar.
Plazma TV
Plazma ekranlar genelde kendi ışıklarını üretir. Bu, bir plazma TV'nin daha iyi bir kontrast oranı sunmasını ve yüksek hızlı videolara daha iyi tepki vermesini sağlar.
Parlaklık (ANSI-lümen)
Görüntünün genel yoğunluğunun ölçü birimi. Parlaklık değeri düştükçe görüntü koyulaşır; parlaklık değeri yükseldikçe görüntü açıklaşır.
PTAC Modeli
Duvara monte edilen bu klimalar/ısıtıcılar, çok düşük desibel seviyeleri ve yüksek enerji verimlilikleriyle göze çarpan modellerdir.
Yukarı
Q
QWERTY klavye
Bu pratik, küçültülmüş bilgisayar klavyeleri e-posta göndermeyi, metin yazmayı veya Web'de gezinmeyi daha hızlı ve kolay hale getirir.
Yukarı
R
Radyant Isıtma
Ocağın üstünden kontrollü bir sıcaklıkla sabit ısı (yayılır).
Yukarı
S
SecurDisc™
SecurDisc™'in yüksek kapasiteli veri depolama ve verileri dijital olarak denetleme özellikleri, profesyonel ve özel verilerin güvenle korunup paylaşılmasını sağlar.
Sohbet
Süreğen bir iletişim aracılığıyla kullanıcıların diğer kişilerle sesli olarak iletişim kurmasını sağlayan bir cep telefonu özelliği.
SRS WOW
SRS WOW ödül kazanmış patentli bir teknolojidir. Mono ve stereo ses sinyallerini önemli ölçüde iyileştirir. Standart hoparlörler veya kulaklıklar üzerinden gelişmiş dinamik ve bas performansı algısı yaratır.
SRS TruSurround XT
SRS TruSurround XT daha derin ve zengin bas tonları sağlayan, patentli, sinema benzeri bir bas teknolojisidir.
SRS Sound
SRS Sound, iki hoparlörlü herhangi bir stereo sisteminden doğal 3D ses sağlar. SRS Sound, dinleme konumu ne olursa olsun doğal, surround ses benzeri bir ses deneyimi sunar.
Single Split Sistemler
Bu enerji verimliliği yüksek ductless (kanalsız) klimalar/ısıtıcılar, evinizin her odasına kolayca uyacak düşük profilli ve şık tasarımlar sunarken paradan tasarruf etmenizi sağlar.
SMS
Short Message Service (Kısa Mesaj Servisi) olarak da bilinen bu iletişim aracı, kullanıcıların bir telefonun ile kısa metin mesajları yazmasını ve göndermesini sağlar.
Sesli Posta (Voicemail)
Bir cep telefonunda (telesekreter gibi) sesli mesajları almanızı ve depolamanızı sağlayan servistir.
Sesli Arama
Sesli Arama, sadece kişinin veya kontağın ismini seslenerek telefon numaralarını çevirmenizi sağlar. Sesli arama özelliğini kullanmak için ilk önce telefon rehberinizdeki ilgili numaralara ses etiketleri atamalısınız.
SteamDishwasher™
LG’nin yenilikçi SteamDishwasher™ (Buharlı Bulaşık Makinesi) ürünleri, bulaşıklarınızı çok daha iyi temizlerken suyu ve elektriği daha verimli kullanmak için geliştirilen buhar teknolojisinden yararlanır.
Sensörlü Kurutma
LG kurutma makineleri, kumaş türüne göre kurutma süresini hesaplayan bir sensörle donatılmıştır. Bu sayede çamaşırlarınızın zarar görme riski azaltılır.
Satellite Radio-Ready
XM Satellite Radio'nun (XM Uydu Radyosu) binlerce kanalını alma donanımına sahip anlamına gelir. XM Satellite Radio için abonelik gereklidir.
Yukarı
T
TruMotion [TV'lerin çoğunda]
Hızlı aksiyon sahnelerinde bile daha berrak, pürüzsüz ve net TV görüntüleri sağlar.
Tarayıcı
Web sayfalarının görüntülenmesi için kullanılan yazılım.
Tavan Şasili Model
Tavan şasili klimalar, zemin alanı sınırlı olduğunda açık alanlar ve küçük ticari uygulamalar için mükemmel birer çözüm oluştururlar.
Telefon Müzik Çalar
Telefonunuzun müzik çaları aracılığıyla müzik zevkinizi her yere taşıyabilir ve MP3 gibi dijital müzikleri tam stereo olarak dinleyebilirsiniz. Bazı modeller bir FM vericisini veya profesyonelce ayarlanmış grafik ekolayzeri de içerir.
Tek Fırın
Evdeki pişirme ihtiyaçlarınızın tümünü karşılayan büyük kapasiteli, yüksek performanslı bir fırın.
Telefon Kamerası
Kameralı telefonlar, yerleşik bir kamera kullanarak fotoğraf ve/veya video çekerek bunları depolamanızı sağlar.
Tambur Işığı
LG'nin çamaşır kurutma makineleri, tamburun içinde kapı açıldığında yanan bir ışığa sahiptir.
Thru-the-Wall (Duvarın İçinden Geçen) Modeli
Bu çok yönlü ve enerji verimli modeller, duvarda kendine ayrılan bir deliğe sığacak şekilde tasarlanmış olup hem ev uygulamaları hem de küçük ticari uygulamalar için idealdir.
TFT
Thin Film Diode Display (İnce Filmli Diyot Ekran) olarak da bilinen bu ekran teknolojisi, pilinizi hızla tüketmeden renkleri olağanüstü parlaklıkla görüntüler.
3G
3G ve 3rd Generation (3. Nesil), cep telefonlarında çok daha büyük bant genişliği sunarak video, müzik ve diğer multimedya dosyaları gibi büyük dosyalara erişim sağlar.
3 Kapılı Buzdolabı
Üstteki iki kapısı ve geniş hacimli dondurucuyla hem buzdolabıyla dondurucunun yan yana hem de dondurucunun altta olduğu buzdolabı modellerinin kullanım kolaylığını ve verimliliğini birleştirir.
Yukarı
U
USB Media Host
Harici bir kaynaktan fotoğrafları görüntüleyebilmeniz ve müzik dinleyebilmeniz için PC'lere, dizüstü bilgisayarlara veya flaş belleklere bağlanır.
Uçuş Modu
Uçak Modu olarak da bilinen bu ayar, mobil bir aygıtın kablosuz radyo alıcısı bileşenlerini devre dışı bırakarak bir uçakta diğer bazı özelliklerin güvenle kullanılmasına imkan verir.
Up-scaling [Videoda]
DVD oynatıcılarda bulunan ve standart çözünürlüklü bir DVD'de depolanan bilgileri geliştiren teknoloji. Up-scaling HDMI aracılığıyla HDTV için yüksek çözünürlüklü çıktı sağlar. Bu sayede daha üstün görüntü kalitesi elde edilir.
USB
Cep telefonları ve diğer aygıtlar (PC'ler gibi) arasında veri transferi için sıkça kullanılan bir bağlantı eklentisi.
USB 2.0 [Televizyonda]
USB bilgisayarlar ve çevre aygıtları (monitörler, yazıcılar ve optik sürücüler gibi) arasında en çok kullanılan bağlantı formatıdır. USB 2.0 daha hızlı veri transferlerine imkan verir.
Up-scaling (Yükseltme)
DVD oynatıcılarda bulunan ve standart çözünürlüklü bir DVD'de depolanan bilgileri geliştiren teknoloji. Up-scaling HDMI aracılığıyla HDTV için yüksek çözünürlüklü çıktı sağlar. Bu sayede daha üstün görüntü kalitesi elde edilir.
Uçak Modu
Uçuş Modu olarak da bilinen bu ayar, mobil bir aygıtın kablosuz radyo alıcısı bileşenlerini devre dışı bırakarak bir uçakta diğer bazı özelliklerin güvenle kullanılmasına imkan verir.
Yukarı
W
Web'de Gezinme
Web'de Gezinme Cep telefonu ağları ve LAN (Yerel Alan Ağı) aracılığıyla gerçekleştirilen kablosuz bağlantılar sayesinde bu özellik, cep telefonunuzdan istediğiniz zaman, istediğiniz yerden Internet'e bağlanmanızı sağlar.
WaveDOM Steam (Buharlı) Pişirme Fonksiyonu
WaveDOM buharlı pişirme fonksiyonu, buhar oluşturmak ve yiyecekleri pişirmek için bir su haznesinin üstüne yerleştirilmiş delikli bir raf ve paslanmaz çelik bir tabak kullanır.
WaveDOM Roast (Kızartma) Pişirme Fonksiyonu
Konvansiyonel ızgaralı mikrodalgalar sadece yukarıdan ısıtır. LG WaveDOM, yiyeceklerin her tarafını kızartmak için bir kızartma rafı ve tabağı kullanır.
WaveDOM Crispy (Sulu) Pişirme Fonksiyonu
Mikrodalganın içindeki paslanmaz çelik tabak, yiyeceklerin altının sulu ve üstünün de hafif kızarmış şekilde pişirilmesini sağlar.
WQVGA
Yüksek çözünürlüklü, geniş ekranlı LCD ekranlarına karşılık gelir.
WCDMA
Wideband (Geniş Bant) CDMA veya 3GSM olarak da bilinen, Web sayfaları ve multimedya gibi verilerin bir cep telefonuna hızlı indirilmesini sağlayan 3. nesil mobil teknolojisi.
WAP
WAP WAP (Wireless Application Protocol - Kablosuz Uygulama Protokolü) özellikle WAP destekli cep telefonları için oluşturulmuş Web sitelerine erişim sağlar.
Windows Mobile
LG'nin ürettiği Windows donanımlı akıllı telefon olan Incite ile gelişmiş uygulamalardan yararlanır.
Wi-Fi
Wireless Local Area Networks (Kablosuz Yerel Alan Ağları) olarak da bilinen bu teknoloji, belirli bir fiziksel alan içinde, kullanıcıların cep telefonlarından veya diğer kablosuz aygıtlardan Internet'e bağlanmalarını ve/veya e-postalarına erişmelerini sağlar.
Yukarı
X
XD Motoru
Sinema benzeri yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi için sinyal parazitini azaltıp; arlaklığı, kontrastı ve detayları geliştirir.
Yukarı
Y
Yük Algılama
Direct Drive™, yükün boyutunu tespit ederek, üstün performans ve maksimum verimlilik için uygun yıkama süresini, durulama süresini ve su seviyesini seçer.
Yönü Değiştirilebilir Kapı
Bu kullanışlı özellik, kurutma makinenizi evinizin en uygun yerine kurmanıza imkan verir.
Yüksek Kapasiteli Çamaşır Kurutma Makinesi
Yüksek kapasiteli bir çamaşır kurutma makinesi, yapacağınız yükleme sayılarını azaltır. Bunun yanısıra, battaniyeler veya perdeler gibi büyük öğeleri kurutmanıza imkan verir. Ayrıca, daha geniş iç hacime sahip olduğundan sıcak hava içeride daha iyi dolaşır. Bu sayede de kırışıklıklar azalır.
Yıkama Programı
Çoklu yıkama programları, bir yıkama programını yük boyutuna ve yıkanacak kumaş türüne göre mükemmel şekilde ayarlamanızı sağlar.
Yüksek Sıcaklık/Düşük Sıcaklık Fonksiyonları
Yüksek Sıcaklık/Düşük Sıcaklık Fonksiyonları Bu fonksiyonlar, sıcaklığı artırarak veya düşürerek program süresini kısaltıp uzatır.
Yoğunlaştırıcılı Kurutma Makinesi
Yoğunlaştırıcılı kurutma makinesi, çalışması için havalandırmayı gerektirmez. Bu sayede elektriğin, boru tesisatının ve su giderinin erişebildiği her yere kurulabilir.
Yünlüler Programı
Bu program özellikle yünlü giysileri kurutur.
Yuvarlak Hazne
Yuvarlak bir pişirme alanı, temizlenmesi daha kolay ve daha geniş bir pişirme alanı anlamına gelir.
Yan Yana Buzdolabı
Buzdolabı ve dondurucu bölümlerinin düşey olarak yan yana yerleştirildiği, iki kapılı bir konfigürasyon. Bu buzdolabı tipi daha geniş bir dondurucu kapasitesine sahiptir ve dar mutfaklar için mükemmeldir.
Yıkanabilir HEPA 13 Filtre
Yıkanabilir HEPA 13 Filtre, tozu ve kötü kokuları yok etmek için, bir odun kömürü katmanı da dahil olmak üzere dört katmana sahiptir. Yıkanabilir filtrenin havadaki tozun %99,97'sini aldığı görülmüştür.
Yukarı
Z
Zamandan Tasarruf Fonksiyonu
Zamandan Tasarruf fonksiyonu, su ve enerjiden tasarruf etmek için program süresini kısaltır.
Zemin Üzerinde Duran Model
Zemin Üzerinde Duran Model Bu klimalar küçük ticari uygulamalar için idealdir ve açık alanlarda oldukça işe yarar.lg yetkili servis,lg destek hattı telefon,lg destek hattı,lg telefon destek,lg cep telefonu destek,lg teknik destek
lg driver

Benzer Yazılar

LG Destek Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
4/ 5
Oleh