23 Şubat 2013 Cumartesi

İSKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası


İSKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası


185

1. Su kesintilerini öğrenmek için

1.1. Avrupa bölgesi su kesintileri için
1.2. Asya bölgesi su kesintileri için
2. Müşteri temsilcisine bağlanmak için
3. Son borç durumunu öğrenmek için
3.1. Sesli olarak son borç durumunuzu öğrenmek için
3.2. Faks ile cari hesap kartı almak için
3.3. Ana menüye dönmek için
4. Su ve hizmet tarifelerini öğrenmek için
5. TC kimlik numarasını güncellemek için
6. Sesli mesaj bırakmak için

Kurum ile ilgili soru, sorun, istek talep ve şikayetlerinizi iletmek için BURAYA tıklayınız.

Çağrı Merkezi, İSKİ’nin tüm İstanbul genelinde milyonlarca abonesi ile iletişim içerisinde olmasını sağlayan en hayati noktadır. İstanbul’da su aboneleri, İSKİ Çağrı Merkezi’ne başta telefon olmak üzere faks, sesli mesaj ve e-posta gibi farklı haberleşme kanalları üzerinden ulaşıp sorularına yanıtlar alabilir, su ve kanal ile ilgili sorunlarının çözümü için talepte bulunabilirler. İSKİ Çağrı Merkezi’ne gelen tüm şikâyetler, verilen hizmetlerin sürekli iyileştirilmesi anlayışıyla değerlendirilir. Bu nedenle şikâyetlerin tek bir veri tabanı üzerinde kayıt altına alınması, cevaplanması ve analiz yapılması iyileştirilme süreci açısından büyük önem taşır.

Bu amaç ve hizmet anlayışıyla sürekli yenilenen İSKİ Çağrı Merkezi, tüm müşterilerin talep, öneri ve şikâyetlerinin 7 gün 24 saat alınıp değerlendirildiği birimdir. İSKİ Çağrı Merkezi, yapılan her türlü başvuruyu en doğru, en etkili ve en hızlı şekilde sonuçlandırır. İSKİ Çağrı Merkezi’nde, tamamı konusunda uzman müşteri temsilcisi ekibi, verilen hizmetlerin iyileştirilmesi ve kalite standartlarının yükseltilmesi için görev yapıyor. Bu ekip, çağrı merkezince ilk görüşme anında yanıtlanamayan konuları araştırıp, çözümlerin geliştirilmesi, uygulamada ve bilgilendirmede standartların korunması için çalışmalar yapar. Bu çalışmalar çerçevesinde bölge, birim ve konu bazlı çağrı raporları yorumlanır. Bu özel ekibin temel amacı; İSKİ hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve müşteri memnuniyetinin sürekli en üst düzeyde tutulmasıdır.

Süreç Nasıl İşler?
Müşteri iletişim kanallarından her hangi birini kullanarak başvurusunu ilettiğinde, başvurusu İSKİ CRM sistemi veri tabanında kayıt altına alınır. Başvurular ana başlıklar altında toplanır. Başvurular ana konusu seçilerek alt konulara ulaşılır. Gelen başvuru ile ilgili birim ve çözüm süresi otomatik atanır. Şikâyet ile birlikte eğer varsa müşterinin başka talebi de alınır ve kaydedilir.

Daha ayrıntılı ifade edecek olursak, işlem adımları şu şekilde gerçekleştirilir;

1. Müşteri, 185 İSKİ Çağrı Merkezi hattını telefonla arar.
2. Her çağrı İSKİ CRM sisteminde “Arıza Şikâyet Formu” doldurularak kayıt altına alınır. Aynı zamanda müşteri ile müşteri temsilcisi arasındaki görüşmenin ses kaydı alınır.
3. Müşterinin adı, soyadı ve adres bilgileri teyit edilir.
4. Arayan kişi sistemde kayıtlı olan kişiden farklı bir kişiyse adı ve soyadı kaydedilir.
5. Arayan kişi aboneyse tesisat numarasına göre veri tabanından müşteri bilgileri otomatik olarak çekilerek işemri oluşturulur. Abone değilse, form bilgileri doldurularak kayda alınır.
6. Başvuru konusuna göre çağrı hakkında anında bilgi verilir.
7. Müşteri temsilcisi, telefon ile gelen çağrıyı başka bir telefona yönlendirmez. Gelen çağrıya anlık cevap verir.
8. Anında cevap verilemeyen, araştırma ve işlem gerektiren çağrılar ilgili birime iletilir.
9. İşlem gerektiren müracaatlar ise işlem yapılmak üzere CRM programı üzerinden ilgili birime iletilir.
10. Web üzerinden doldurulan Müşteri Talep Formu otomatik olarak CRM programına kaydedilir.
11. Sesli mesaj, faks ve e-mail olarak iletilen başvurular da ayrıca CRM sistemine kaydedilir.

İSKİ ile aboneler arasındaki münasebetleri düzenlemek, daha da iyileştirmek, abonelerimize gereken alakayı göstererek, yürütülmekte olan muamelelerin her kademesinde yardımcı olmak ve varsa kurumdaki işleyiş aksaklıklarını da tespit edip, gidermek gayesiyle kurulan "Beyaz Masalar" bütün Şube Müdürlüklerinde; İSKİ’nın çalışmalarının aboneler ve tüm İstanbul halkı nezdindeki durumunu ölçmek ve değerlendirmek açısından anket çalışması yapılmaktadır.

Alo 185 İSKİ Çağrı Merkezi Anket Grubu tarafından yapılan Müşteri Memnuniyeti Anketi neticesinde, idaremizin yapmış olduğu çalışmaların sonuçlarını görmemiz açısından önemli bilgilere ulaşılmaktadır
iski su kesintisi,iski telefon,iski iletişim,iski vidanjor,iski çağrı merkezi numarası,ayedaş çağrı merkezi,iski genel müdürlüğü,iski borç sorgulama
Benzer Yazılar

İSKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
4/ 5
Oleh

4 yorum

26 Kasım 2015 08:22 delete

Modern tasarım çağrı merkezi mobilyaları imalatı yapıyoruz. Ses yalıtımlı seperasyonlu call center masaları için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Reply
avatar
20 Kasım 2016 09:37 delete

bazı şikayetlerin sebebi ise iskinin çalışma sistemini ve görevinin bilmemekten kaynaklanmaktadır.

Reply
avatar
20 Kasım 2016 11:03 delete

İski allah belanı versin mega kent istanbulda 4 gündür su yk haram zıkkım olsun gun gelmedende fatura kapıda

Reply
avatar
9 Aralık 2016 14:18 delete Bu yorum yazar tarafından silindi.
avatar