23 Şubat 2013 Cumartesi

Gelir İdaresi Başkanlığı E-Beyanname Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Gelir İdaresi Başkanlığı E-Beyanname Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

4440435

Kurum ile ilgili soru, sorun, istek talep ve şikayetlerinizi iletmek için BURAYA tıklayınız

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının mükellef odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda vergi ile ilgili konularda mükellef haklarını gözeterek profesyonel, kaliteli, güncel ve etkin bir şekilde hizmet sunmak, vergi kanunlarının tüm mükellefler için aynı standartlarda yorumlanmasını ve uygulanmasını sağlamak amacı ile kurulan Vergi İletişim Merkezi ve Mükellef Hizmetleri Merkezi açılış töreni yapıldı. Maliye Bakanı Sayın Kemal UNAKITAN’ ın yüksek huzurlarıyla yapılan açılış töreninde sunum sonrası Maliye Bakanı Sayın Kemal UNAKITAN, Gelir İdaresi Başkanı Sayın Mehmet Akif ULUSOY, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Temsilcisi Sayın Ulrike HAUER ve Kıdemli Proje Yöneticisi Sayın Nazmi KARYAĞDI konuşmalar yapmışlardır. Vergi İletişim Merkezi;
Avrupa Birliği’nin mali desteğini alan ve telefonla danışmanlık hizmeti vermek üzere, Türkiye’nin kamusal alandaki ilk çağrı merkezi olan Vergi İletişim Merkezi -444 0 189- hizmete açılmıştır. Vergi İletişim Merkezi’de hafta içi 09:00-19:00 saatleri arasında hizmet verilmekte olup; Türkiye’nin her yerinden sadece şehir içi arama ücreti ile ücretlendirilmektedir.
Mükellef Hizmetleri Merkezi;
Mükellef Hizmetleri Merkezinde ise, vergi ile ilgili konularda yüz yüze danışmanlık hizmeti verilmekte, ayrıca konut kira geliri elde eden mükellefler ise, beyannamelerini Mükellef Hizmetleri Merkezinde elektronik ortamda verebilmektedirler. Bunun yanı sıra çok yakında Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde online olarak yararlandıkları hizmetleri de bünyesine alacaktır.
Çalışma saatleri hafta içi 09:00-18:30 ve cumartesi 09:00-14:00 olan Mükellef Hizmetleri Merkezinden, istenilmesi durumunda 473 80 80 nolu telefonla randevu alınarak söz konusu hizmetlerden öncelikli olarak yararlanılabilecektir.

Benzer Yazılar

Gelir İdaresi Başkanlığı E-Beyanname Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
4/ 5
Oleh