23 Şubat 2013 Cumartesi

Finar Enformasyon Derecelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş


Finar Enformasyon Derecelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş
Sun Plaza B Blok Dereboyu Cad. Bilim Sok. No: 5
34398 Maslak İstanbul

Tel: +90 212 - 327 22 38 +90 212 - 276 91 00(pbx)
Faks: +90 212 - 327 22 43
info@finar.com.tr


Ticari ve finansal bilgi gereksinimini karşılamak üzere 1989 yılında kurulan Finar Enformasyon Derecelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. ülkemizin önde gelen banka ve finansal kurumları ile birlikte çalışarak, bu kurumların kredi değerlendirme süreçlerine yönelik modellerin kurulması, izlenmesi ve iyileştirilmeleri konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Finar, ayrıca finansal kurumlara veri ve kredi raporu sağlanması yönünde de hizmet vermektedir.

Finar bu konudaki deneyimi ve bilgi birikimi ile sanayi/ticari işletmelere vadeli mal/hizmet satma aşamasında verecekleri kredi kararlarına ve bayilerinin/müşterilerinin değerlendirilmesine yönelik modellerin kurulması ve işletilmesi konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.
Finar 2010 yılına kadar D&B'nin Türkiye’deki yetkili ofisi olarak faaliyet göstermiş, kardeş şirketi D&B Bilgi ve Danışmanlık A.Ş.’nin kurulması ile bu kapsamdaki hizmet ve ürün satışını D&B Turkey üzerinden yapmaya başlamıştır.
Finar’ın ayrıca büyük ve küçük ölçekli finansal kurumlar ile reel sektör firmalarında kredi değerlendirilmesine ve karar modellerinin kurgulanmasına olanak sağlayan yazılımları da sağlamaktadır.

finar enformasyon ve danışmanlık hizmetleri türkiye
finar enformasyon ve danişmanlik hizmetleri a ş
finar kurumsal

Finar BIIA üyesidir
Benzer Yazılar

Finar Enformasyon Derecelendirme ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş
4/ 5
Oleh