10 Şubat 2013 Pazar

Chartis Sigorta Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

Chartis Sigorta Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
4441244
Kurum ile ilgili soru, sorun, istek talep ve şikâyetlerinizi iletmek için BURAYA tıklayınız.Adres :
Dikilitaş Mahallesi, Emirhan Caddesi, No:109 Atakule Kat:1-7-8-13 Beşiktaş /İstanbul 

Telefon :0 (212) 236 49 49
Faks :0 (212) 236 49 50
E-Posta :iletisim@chartisinsurance.com
Internet :www.chartisinsurance.com

Chartis Sigorta A.Ş.
Call Center : 444 1 244
'Dünya güvencesi' 
Şirketin bağlı olduğu grup: CHARTIS - New York - USA. 
Şirketin tarihçesi 
Elementer branşlarda hizmet veren AIG Sigorta A.Ş., 18 Eylül 2009 tarihli Genel Kurulunda ünvan değişikliğine gitmiş olup, 28 Eylül 2009 tarihinde şirketin yeni ticari ünvanı 'CHARTIS Sigorta A.Ş.' olarak Istanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir. 
Latince kökenli bir kelime olan Chartis harita anlamına gelmektedir. Kavramsal olarak şirketin, dünyanın 160 bölge ve ülkesindeki varlığını ve önderliğini ifade etmektedir. Şirket sadece ticari ünvanını değiştirmiş olup, güçlü finansal yapısı, risk değerlendirmedeki tecrübesi, yüksek hizmet kalitesi ve hızlı hasar ödeme süreçlerinde hiçbir değişiklik olmamıştır. Chartis, 160 bölge ve ülkede 40 milyondan fazla müşteriye hizmet veren bir dünya lideridir. 90 yıllık tarihi, dünya sigorta sektörünün en kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesi, uzmanlığı ve güçlü mali yapısı ile Chartis hem kurumsal hem bireysel sigorta müşterilerinin her türlü riski güvenle yönetmelerini sağlamaya devam edecektir. 
1950'li yıllarda TAM Sigorta A.Ş. isimli Türk-Amerikan ortaklığıyla sektöre adımını attı. Bu ortaklık bir yıl kadar devam etti. 1976 yılında American Home Assurance Company ile %100 yabancı sermaye yapısıyla Türk pazarına temsilcilik olarak girdi. 1989 yılında 1.000 TL'lik bir sermaye ile American Home Sigorta A.Ş. kuruluşu gerçekleşerek Türk tüketicisine 'merhaba' dedi. 1999 yılında şirketin ismi Ana Şirket CHARTIS-American International Group felsefesini yansıtması açısından CHARTIS Sigorta A.Ş. olarak değişti . 
Şu anda dünyanın en büyük kuruluşları arasında yer alan CHARTIS, 1919 yılından bu yana sigortacılık sektöründe hizmet vermektedir. Dünyanın 140 ülkesinde 45.000'den fazla çalışanı ile müşterilerine kurumsal ve bireysel anlamda sigortacılık çözümleri sunan CHARTIS Forbes dergisinin yaptığı sıralamada dünyanın en büyük 3. şirketi sıralamasındadır. Aynı zamanda Standard&Poors ve Moody's'in de içinde bulunduğu dünyanın en önemli kredi kuruluşlarından kredi notu AAA olan şirkettir. CHARTIS'nin hisseleri New York, Londra, Tokyo, Paris ve İsveç borsalarında işlem görmektedir. 
Chartis Sigorta 2012 yılında tekrar ünvan değişikliğine giderek , AIG Sigorta ismiyle faaliyetine devam etme kararı almıştır.


chartis sigorta şikayet,chartis sigorta acenteleri,chartis sigorta anlaşmali servisler,chartis sigorta adres

Benzer Yazılar

Chartis Sigorta Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
4/ 5
Oleh