23 Şubat 2013 Cumartesi

Başkent Doğalgaz Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Başkent Doğalgaz Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Telefon Numarası

0 312 2317180

0. Müşteri temsilcisine bağlanmak için
1. Abone işleri için
3. Sayaç okuma için
4. Sayaç kart arıza için
5. Sayaç montaj için
6. Borcundan dolayı kapanan sayaç borç takip servisi için
7. Proje için
8. Abonelik kapatma ve devir nakil için
9. Servis hatları ve şebeke hat arıza için

Kurum ile ilgili soru, sorun, istek talep ve şikayetlerinizi iletmek için BURAYA tıklayınız

Başkent Doğalgaz Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Telefon Numarası 0 312 2317180 0. Müşteri temsilcisine bağlanmak için 1. Abone işleri için 3. Sayaç okuma için 4. Sayaç kart arıza için 5. Sayaç montaj için 6. Borcundan dolayı kapanan sayaç borç takip servisi için 7. Proje için 8. Abonelik kapatma ve devir nakil için 9. Servis hatları ve şebeke hat arıza için
Başkent Doğalgaz Dağıtım A. Ş.
Toros Sk. No:20 Sıhhiye - ANKARA

Tel : (0 312) 231 71 80
Fax : (0 312) 230 81 09

Şirketimiz Mavi Masa ve Bilgi Edinme Servisi'ne,

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ALO 153 MAVİ MASA tarafından şikayetler, talepler ve önerilerle ilgili gönderilen her türlü elektronik posta, ilgili birim müdürlüklerine yönlendirilerek takibi yapılır ve en geç 15 gün içinde cevaplandırılması sağlanır.

Mavi Masa İletişim Bilgileri:

Tel : 153 (Alo Büyükşehir)
E-Mail: alo153@ankara-bel.gov.tr

Sayacım arızalı ne yapabilirim?
Elektronik kartlı sayaçlarda, arıza durumunda sayaçların servis hizmetini yürüten ELEKTROMED firmasının 444 25 32 No lu telefonuna sayaç arıza bilgisini verebilirsiniz. En kısa zamanda bu firma elemanları gelip sorununuzla ilgilenecektir.
Sayaç kartımı kaybettim, yenisini alabilir miyim ?

Şirketimiz Genel Müdürlüğünün bulunduğu Toros Sok. No: 20 Sıhhiye adresindeki Sayaç Servisine abone numaranızla başvurmanız ve 10 m3 tutarındaki gaz bedelini ödemeniz halinde kartınızın yenisi hemen düzenlenecektir.
Doğalgaz aboneliğimi iptal edersem, abonelik ücretini iade ediyor musunuz ?
Abonelik ücreti iade edilmez, ancak 5.3.2003 tarihinden sonra abone olan faturalı (mekanik sayaç kullanan) abonelerimiz,  ödemiş oldukları güvence bedelini, TÜFE oranı uygulanarak güncellenmiş haliyle geri alabilirler.
Kolonumda kaçak vardı, Alo 187 gazımı kesti ne yapmalıyım ?
Kolonunda kaçak tespit edilen binaların gazı kesilir. BAŞKENTGAZ dan yetkili olan firmaların listesi bırakılır. Ana kolondaki kaçak, seçilen firma  tarafından giderildikten sonra, abone Alo 187 ye haber verir. Başkentgaz ekipleri sızdırmazlık testi yapar.  Kaçak yoksa binanın gazı açılır.Türkiye nin İkinci Büyük Dağıtım Şirketi BAŞKENTGAZ
2007 yılında kurulan Başkent Doğalgaz, 4.5 milyon nüfusa sahip olan Ankara nın, hızla büyüyen doğalgaz dağıtım şirketidir. 2037 yılına kadar geçerli olan 30 yıllık doğalgaz dağıtım lisansına sahip Başkent Doğalgaz ın, 2010 Haziran ayı itibariyle 1,2 milyon abonesi bulunmaktadır. Hissedarları arasında %80 oranında hisseyle T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, %20 oranında hisseyle Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşları bulunan şirkette bordrolu 438, dışarıdan hizmet alımı çerçevesinde ise 347 personel çalışmaktadır.

 Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.; Kentleşme oranının %97 ye ulaştığı başkentimizde, ülke toplam nüfusun %6,4ü ne hizmet vermektedir.

Başkent Doğalgaz dağıtım şebekesinin kuruluşu, Ankara da 1929 da kullanıma başlanan hava gazı dağıtım şebekesine dayanmaktadır. Hava gazı dağıtım şebekesi ise ilk yatırım aşaması çerçevesinde 1988 yılında doğalgaz dağıtımına uyumlu hale getirilmiştir.

başkentgaz ödeme,başkent doğalgaz telefon numaraları,başkent doğalgaz arıza telefon,başkent doğalgaz telefon numarası,başkent doğalgaz iletişim,başkent doğalgaz borç sorgulama,başkent doğalgaz abonelikEnerji Tasaruffu Nasıl Sağlanır?
Binalarda; çatıda, pencere ve kapılarda, duvarlarda gerekli ısı yalıtımları yapılarak ısı kaybının en aza indirilmesi gerekmektedir.
Oda sıcaklığını daha düşük seçmek ve işletmede bu düşük sıcaklığı sürekli kontrol edebilecek kontrol sistemine sahip olmak yakıt ekonomisi sağlar.
Güneş alan pencereler temiz tutularak, güneşin pasif ısıtması sağlanmalıdır.
Radyatörleri üzerleri ve önleri açık tutulmalıdır.
Perdeler radyatörleri kapatmamalıdır.
Dairelerde kullanılmayan mekanların radyatörleri kısılmalı veya kapatılmalıdır.
Borulardaki ısı yalıtım kalınlıkları uygun değerlerde olmalıdır.
Duvar içinden geçen boruların da sıcak su ve sirkülasyon olmak üzere hepsi izole edilmelidir.
Duş başlıkları ve armatür seçilirken ekonomiye dikkat edilmelidir.

Benzer Yazılar

Başkent Doğalgaz Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Telefon Numarası
4/ 5
Oleh